Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Příprava na pasování… potřetí

Třetí návštěva knihovny byla spojená s pohádkou Pták Ohnivák a liška Ryška. Většina dětí se paní knihovnici přiznala, že tuto pohádku neznají. O to víc se na dnešní setkání těšily, protože vůbec netušily, co je dnes čeká. Paní Dehnerová dětem pohádku přečetla. Pohádka to byla velmi dlouhá, ale prvňáčci se zaujetím poslouchali až do konce. Po přečtení pohádky na děti čekal pracovní list s úkoly, který bude dalším listem pohádkové knížky prvňáčků. Dnešní práce byla celá ve zlatě. Děti musely vybarvit zlaté vlasy Zlatovlásky, zlatou hřívu koně Zlatohříváka, dolepit zlatá jablíčka. Nakonec už jen vystřihly a nalepily ptáka Ohniváka a lišku Ryšku a bylo hotovo.

Mgr. Michaela Špičáková