Projekt Amazing year

Páťáci v hodinách anglického jazyka pracují na eTwinningovému projektu Amazing year, který se věnuje významným dnům v roce. V pondělí 11. 12. jsme společně s partnery z Ostravy vyrazili do Beskyd. A oslavili tak Mezinárodní den hor. Při příjezdu na Visalaje nás aplikace Decide Now! rozdělila do smíšených družstvech, ve kterých jsme po celý den pracovali. Naše první aktivita byla zahřívací a již rovnou v angličtině. Během našeho výšlapu jsme také využili sníh, kterého bylo všude dostatek. Nejprve proběhla koulovací přestřelka, ze které bylo velmi těžké určit vítěze. Poté jsme se pustili do stavění sněhuláků. Někteří se obětovali a svému sněhovému mužíkovi věnovali i své zimní doplňky. Po povinné společné fotografii v cíli našeho výšlapu jsme usilovně hledali místo, kde se alespoň trošičku zahřejeme a dopřejeme si něco teplého do žaludku. Jenže, kde nic, tu nic… Naštěstí páni učitelé objevili velmi útulnou hospůdku, kde jsme všechny naše tužby uspokojili. Také nám posloužila ke splnění dalšího úkolu, do kterého jsme se nadšeně všichni pustili. Vzniklo nám tak osm krátkých příběhů o turistovi, se kterými budeme nadále pracovat a použijeme je jako další aktivitu pro naše partnery z Turecka. Cesta zpět k autobusu byla zábavná, koulovat se s učiteli se jen tak nepoštěstí každý den.
eTwinning je mimo jiné o navazování kamarádství, a že se nám to daří, svědčí také skutečnost, že při zpáteční cestě jsme byli jedna velká promíchaná parta dětí, která si společně i zazpívala. Ráda bych touto cestou poděkovala manželům Šoltysovým, kteří nám zaplatili autobus a pomohli nám tak tento výlet uskutečnit.

Mgr. Klára Střížová