Projekt Medvědí ministezka

Tak jsme to zvládli! Projekt, který jsme připravovali od počátku školního roku, vyvrcholil v sobotu 3. října 2015 v zámeckém parku. Závod pro děti a jejich rodiče či prarodiče Medvědí ministezkou má již tradici, konal se letos již pošesté. Vždy ho připravují žáci naší školy, zejména ti, kteří mají zkušenosti z opravdové soutěže Medvědí stezkou. Do přípravy se ale zapojili všichni žáci od páté třídy, protože namalovali pro malé závodníky krásné diplomy, jeden hezčí než druhý. Deváťáci si vzali za úkol vyrobit pro každého účastníka malý dáreček – papírový větrník.

Sedmáci a deváťáci, kteří se přihlásili za rozhodčí, si rozdělili tyto disciplíny:

• Co kolem nás roste? (přiřazení plodu k větvičce)
  • Odpoutej se od země. (přechod „lajny“ s pomocným lanem)
  • Buď zdráv! (pojmenování orgánů latinskými názvy, práce s injekční stříkačkou)
  • Hbité prstíky. (sestavení obrázku, uvázání kravaty)
  • Vydej se do světa. (poznání kopců našeho okolí a otázky na téma Maroko a Mongolsko – na téma cestopisné přednášky)
  • Dvakrát měř a jednou řež! (odhad vzdálenosti, váhy, určení severu na buzole, hod kriketovým míčkem)
  • Pomáháme si. (přihrávání míče po slalomové dráze)
  • Věříš svým smyslům? (poznávání předmětů podle sluchu, hmatu, sluchu, čichu)
  • Kvíz (úkoly na obrázcích na stromech, vybírání správné odpovědi ze tří možností a sestavení tajenky)

Jsme rádi, že se můžeme spolehnout na pomoc dalších u některých náročnějších činností. Např. u lana dělali záchranu silní chlapi – středoškoláci Matěj s Pavlem, z „těžkého“ zeměpisného učiva zkoušely chytré bývalé žákyně Veronika s Markétou, trvalou spolehlivou součástí závodu je zdravotnické stanoviště sestřičky Sandry Plačkové. Drobné ceny zakoupila TJ Sokol Neplachovice a kulturní komise obecního úřadu se postarala o občerstvení návštěvníků i nás organizátorů. Náš závod se již podruhé stal součástí akce Zakončení zámecké sezony na zámku v Neplachovicích.

Po pečlivé přípravě jela celá akce jako na drátku, vydařilo se i počasí, které vytáhlo do krásného prostředí zámeckého parku přes stovku soutěžících! Všichni si celou akci náležitě užili. Žáci – rozhodčí se vžili do role zkoušejících, závodníci – děti se bavily u úkolů a závodníci – rodiče se vrátili na chvíli do školních let.

Děkuji za perfektně odvedenou práci Vlaďce, Pavle, Denise, Barči, Janě, Radkovi, Adamovi, Davidovi, Kamile, Natce, Verči, Lucce, Anetě, Vendě, Honzovi a všem ostatním jmenovaným výše.

Mgr. Blažena Wertichová