Projekt – NatTech „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji“

V rámci popularizace technických a přírodovědných oborů v Moravskoslezském kraji spolupracuje Dolní oblast Vítkovice s projekty Moravskoslezského kraje – Krajského úřadu a s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava. Tento projekt NatTech je financován z Evropského sociálního fondu a ze státního rozpočtu České republiky prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Moravskoslezský kraj na něj získal přes 216 milionů. Díky tomu školáky čeká netradiční výuka. Žáky naší školy jsme přihlásili na několik výukových programů z tohoto projektu.

První se uskutečnil 23. 4. 2014 v Landek Parku v Ostravě – Petřkovicích.

Žáci si pod vedením animátorů vyzkoušeli různé biologické pokusy, naučili se pracovat s kombinačním čtvercem a osvojili si tři Mendelovy zákony. To vše na pozadí příběhu odehrávajícího se v amazonské džungli, na kterou se po dobu výukového programu PopuLARP – Mendelovo dědictví proměnily realisticky provedené modely pravěkých chýší v ostravském Landek parku. Zajímavá byla i procházka po naučné stezce se zkušeným průvodcem, který děti seznámil s historií těžby uhlí na Ostravsku, s faunou a flórou vrchu Landek, poutavě vyprávěl o pravěkém osídlení Landeku a o nálezu Petřkovické venuše.
Další výukové programy čekají naše žáky v červnu – „Budiž světlo“ (optické klamy, jak funguje lidské oko) pro IX. třídu, „Roboti ve službách lidstva“ pro VII. třídu, „Pravěk – doba kamenná“ pro IV. třídu a „Černé uhlí“ pro V. třídu.

Mgr. Renata Schreierová

Povina publicita

„Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji“,
reg.č.: CZ.1.07/1.1.00/44.0008