Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Projekt s rodilým mluvčím

„I am not your teacher. I am your friend. Just call me Eddy.“  Nejsem váš učitel. Jsem váš přítel. Říkejte mi Eddy. Těmito slovy zahájil své projektové dny rodilý mluvčí, který se našim žákům od 6. do 9. třídy věnoval 16. a 17. dubna v průběhu celého vyučování. A když mluvčí, tak pojďme tedy mluvit. Ano, pouze to a nic dalšího. Žádné prezentace, obrázky, hry – prostě mluvení – nejdůležitější součást každého jazyka. Zprvu rozpačité ticho vystřídala nesmělá konverzace a posléze i vtípky, smích a dobrá nálada. S postupem času si někdo už ani neuvědomoval, že poslouchá i mluví anglicky. A to bylo účelem celého projektu. Eddy k nám bude ještě docházet do konce školního roku, kdy své „mluvící“ hodiny věnuje těm, kteří anglicky opravdu mluvit chtějí bez ohledu na to, jakou známku z angličtiny měli.

Mgr. Ivana Vaňková