Projekt – Záložka do knih spojuje školy

Tak jako každý rok, tak i letos jsme se zapojili do česko – slovenského projektu Záložka do knih spojuje školy, který vyhlašuje Národný inštitút vzdelávania a mládeže a Knihovna Jiřího Mahena v Brně. Cílem je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Záložku do knih jsme letos propojili i s našim eTwinningovým projektem, na kterém pracujeme v rámci kroužku eTwinning. Žáci vymysleli nejen náplň, ale i název – The world of books. Takže se vyloženě nabízelo vyrobit našim partnerům ze Slovenska záložky, které jsme jim vzápětí poslali poštou. Zároveň jsme se ale rozhodli, že tuto výměnu uskutečníme ještě i s jinou školou ze Slovenska, abychom se vzájemně obdarovali záložkami, které měly vystihovat naši oblíbenou knihu nebo postavu a současně zpříjemnit čtení jiným žákům. Po dlouhé úvaze jsme vyrobili záložky na dřevěných špachtlích, které jsme tematicky pomalovali a popsali citáty. Naše záložky i s dopisem už putují na Slovensko a již i my jsme získali ty naše. Děkujeme!

Mgr. Klára Střížová