Projektový den v 1. třídě

V úterý 22. 3. 2016 proběhl v 1. třídě projektový den na téma VELIKONOCE. Blížící se křesťanské svátky byly dětem přiblíženy v jednotlivých vyučovacích hodinách. V první hodině si žáci vyslechli příběh života Ježíše Krista od jeho narození až po vystoupení na nebesa, seznámili se s jednotlivými dny PAŠIJOVÉHO TÝDNE, zejména se zvyky s nimi spojenými. Poznali symboly Velikonoc a poslechli si některé lidové koledy. Ve slabikáři si přečetli článek o Velikonocích a další dvě říkadla. Po přečtení článku plnili pracovní list s tajenkou. Zde narazili na slovo KRASLICE. Malovaná vajíčka a nejrůznější techniky jejich zdobení si prohlédli v publikaci Kraslice pokaždé jinak. V následující hodině napsali velikonoční přání, které ozdobili vystřiženým motivem kuřátka. Poslední hodina byla určena k zopakování nových poznatků a vybarvení velikonoční omalovánky. Projektový den přispěl k připomenutí významného svátku, který se každoročně slaví s příchodem jara.

Mgr. Ivana Kořistková