Projektový den ve čtvrté třídě

Ve středu 4. března se ve čtvrté třídě uskutečnil projektový den. Děti po celý den pracovaly s příběhem O Finnovi Mac Coolovi, obrech a trpaslících. Činnosti byly rozděleny na práci ve skupině i individuální. Při úvodní hře jsme si uvědomili, jak je důležité myslet na jiné. Pak jsme přemýšleli nad tím, kdo je to hrdina. Sestavovali jsme povahové rysy a vlastnosti hlavní postavy, následně ji zpracovali výtvarně. Poté se děti vžily do role trpaslíků a snažily se přesvědčit Finna, aby si na pomoc vybral právě je. Nakonec ve skupině sestavovaly posloupnost příběhu. I když by se mohlo zdát, že jsme se tento den neučili, opak je pravdou. Dokazují to myšlenky, které se objevovaly v diskusi na závěr. Co tedy tento den dětem dal?

„Každý nápad je dobrý nápad.“
„Ne vždy se ti podaří prosadit svou myšlenku.“
„Ve skupině je síla.“
„Je důležité si vyslechnout ostatní.“

Myslím si, že jsme se naučili mnohem více, než prací z učebnic a ze sešitů. Všem se tento druh učení líbil a jistě si jej zopakujeme.

Mgr. Klára Střížová