Prosincový výlet na Hradec

Krásné a slunečné počasí přálo sobotnímu výletu, který jsme v prosinci absolvovali s naším turistickým kroužkem KNOT. Na nádraží v Holasovicích se sešlo 14 žáků a cestou v Opavě jsme ještě přibrali pana učitele Radka Hnilicu a zdravotníka Davida Mýlka, který už s námi absolvoval výlet do Nového Dvora. V Hradci nad Moravicí jsme se před výstupem na zámek prošli krásně připravenými vánočními trhy. Po venkovní prohlídce Červeného i Bílého zámku jsme kolem Bílé věže a Medvědí skály vystoupali na Bezručovu vyhlídku, kde nás čekal zasloužený odpočinek a krátká svačinka. Přes Doubravu, Včelí hrad a Bukovinu jsme zalesněnou turistickou stezkou došli až do Žimrovic. V areálu Dobré Pohody jsme si pochutnali na výborném obědě. Závěrečná trasa na nádraží nás provedla Mariánskými loukami a znovu hradeckými vánočními trhy, kde jsme si dali krátký rozchod a někteří z našich žáků se hned zapojili do vánočních aktivit. Příjemně unaveni po necelých 15 kilometrech chůze jsme se vraceli zpět domů a už jsme pomalu spřádali plány na další výlet, který nás s největší pravděpodobností zavede do okolí Uhlířského vrchu u Bruntálu.

 Mgr. Jakub Machel