Průběh zápisu do 1. třídy, rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

19. ledna 2016 jsme v naší škole přivítali budoucí prvňáčky. V doprovodu svých rodičů, ale i prarodičů, přišlo k zápisu 23 dětí. V níže přiloženém Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání ve školním roce 2016/2017 jsou uvedeny rovněž děti, jejichž zákonní zástupci ještě zvažují odklad školní docházky. O pohodový průběh zápisu se zasloužily paní učitelky 1. stupně – Mgr. Dagmar Bumbálková, Mgr. Hana Grigorová, Mgr. Ivana Kořistková, Mgr. Klára Střížová, Mgr. Ludmila Volná a vedoucí učitelka mateřské školy Lenka Gorčicová. Dárečky pro budoucí prvňáčky připravily paní vychovatelky Marie Černohorská a Zdeňka Bolíková. Za skvělou organizaci zápisu patří paním učitelkám a vychovatelkám mé velké poděkování. Pro děti měly paní učitelky připraveny aktivity, jejichž zvládnutí přispívá ke zdárnému nástupu do 1. třídy. Děti kreslily, počítaly, poznávaly barvy a základní geometrické tvary, přednesly básničku či zazpívaly písničku, zkoušely zavázat tkaničku nebo pověděly něco zajímavého o sobě.

Pro budoucí prvňáčky připravujeme tzv. „Školičky“. Při těchto setkáních děti poznají prostředí základní školy, prohlédnou si třídy, jídelnu i školní družinu, vyzkoušejí si také práci v lavicích, seznámí se s novými kamarády a poznají svou paní učitelku. Na posledním setkání rodiče obdrží informace o potřebách a pomůckách pro budoucí prvňáčky. Podrobná organizace jednotlivých Školiček bude včas zveřejněna na webových stránkách školy a v příslušných mateřských školách.

Těšíme se na viděnou!

PaedDr. Ivana Pavlíková