Prvňáčci animují písmena

V pátek 12. ledna proběhla další tandemová výuka v první třídě. Tentokrát jsme se zaměřili na úplně novou aktivitu – animaci. Žáci si vytvořili kuličky z papíru, nastavili si iPad a po celou dobu mysleli na pokyn, že se nesmí s iPadem hýbat a zároveň se pokusit nefotit ruce a prsty svých spolužáků. Pracovali ve skupině a nejenže je tato činnost bavila, ale zároveň vznikla naprosto skvělá videa animujících písmen. Na závěr hodiny jsme stihli i zpětnou vazbu a na otázku: „Co jsme se dnes naučili?“, přišla reakce: „Naučili jsme se být neviditelní.“ Nejen toto trefné shrnutí, ale i další momenty, které jsme ve výuce s kolegyní zaznamenaly, posouvají naše žáky v jejich objevování dál a dál. Posuďte sami, jak se jim práce vydařila.

Mgr. Klára Střížová