Prvňáčci navštívili knihovnu

5. dubna naši prvňáčci učinili první krok k úspěšnému pasování na rytíře Řádu čtenářského. Ovšem bez znalosti písmenek by to nešlo, proto naše cesta začala už v září loňského roku. Přivítalo nás, pro mnohé známé, prostředí holasovické knihovny Pavla Křížkovského a připravené paní knihovnice s pohádkou O perníkové chaloupce. Pro nás nic nového, poté co nám pohádku přečetla paní Dehnerová, jsme lehce zvládli seřadit osnovu příběhu a znovu vše převyprávět. Potichu, abychom nerušili knihovnické skřítky, jsme se přesunuli do 1. patra, kde jsme vybarvovali a razili perníčky na střechu chaloupky. Máme tak hotovou první stránku do vlastní knihy. Po dokončení práce jsme se přesunuli opět do přízemí, prohlídli jsme si knížky, knihovnu a neplánovaně i vystavované obrazy Soni Janoštíkové. Paní knihovnice nás velmi chválily, snad to vydrží až do úplného závěru našeho setkávání.

Mgr. Tereza Pethsová