Prvňáčci ve škole

1. září 2014 naše základní škola přivítala 28 prvňáčků, kteří se neuvěřitelně těšili na to, že se už konečně budou „doopravdy učit“. Během prvních dnů si děti rychle zvykly na prostředí školy, poznaly okolí školy a věnovaly se různým zajímavým činnostem. Denně kreslí čárečky, také zakroucené šnečky, kopce, údolí a tečky, obloučky i čtverečky. V matematice poznávají číslice do pěti a počítají s velkou chutí. V českém jazyce se seznamují se samohláskami, listují stránkami v Živé abecedě a poznávají velká i malá tiskací písmena. Žáčci jsou velmi upovídaní a dokážou vyprávět nejen o škole, o podzimu, ale i o zvířátkách, o domově a zážitcích z prázdnin. Věříte, že jim prostředí školy vůbec není cizí? Jak je to možné? Velká většina dětí navštěvovala totiž školu už v měsících dubnu a květnu, kdy probíhala tzv. „Školička“- setkání předškoláčků. Děti si prohlédly prostředí ZŠ, třídy, jídelnu, tělocvičnu i školní družinu. Seznámily se s novými kamarády, vyzkoušely si „sedět v lavicích“ a rozvíjely dovednosti potřebné pro úspěšné zvládnutí 1. třídy. Podívejme se (viz foto), jak se dětem dařilo.

Přejeme prvňáčkům příjemný a bezproblémový školní rok 2014/2015!

Mgr. Martina Mrkvanová