Ptačí hodinka 2023

V letošním školním roce se na naší škole uskutečnil druhý ročník projektu České společnosti ornitologické, a to sčítání našich přezimujících zástupců ptáků. Projekt se odehrál v rozmezí 6. – 8. ledna 2023.  Při této aktivitě byly důležité tři věci:

• vybrat si pozorovanou lokalitu nebo krmítko
  • obětovat v průběhu jednoho dne šedesát minut svého času
  • obrnit se trpělivostí.

V průběhu 60 minut žáci pozorovali a vyplňovali do připraveného pracovního listu zpozorované zástupce ptáků a zapisovali je do připravené tabulky. V úterý 10. ledna 2023 jsme udělali vyhodnocení a odeslání výsledků. Mezi zpozorované ptáky patří sýkora koňadra, sýkora modřinka, vrabec polní a vrabec domácí, hrdlička zahradní, kos černý, straka obecná, vrána obecná či zvonek zelený.
V rámci celé České republiky se zúčastnilo celkem 28 625 účastníků a bylo sečteno celkem 517 383 ptáků. Nejpočetnějším pozorovaným druhem byla sýkora koňadra. Na naší škole se ptačí hodinky zúčastnily tři paní učitelky a devět žáků:

• 6. A – Adéla Bilíková, Karolína Halešová, Tereza Huserová
  • 6. B –  Radek Černý, Ivo Odstrčil, Tereza Kelíšková, Marie Ťapťuchová
  • 9. B – Veronika Schreierová a Viktorie Švachová
  • Mgr. Jana Divilová, Mgr. Blažena Wertichová a Mgr. Nikola Machelová.

Všem účastníkům děkuji.

Mgr. Nikola Machelová