Ptačí hodinka

Zájemci z řad žáků 2. stupně se ve dnech 7. – 9. 1. 2022 poprvé zúčastnili projektu České společnosti ornitologické, ve kterém se jednalo o sčítání našich přezimujících zástupců ptáků. Mohli jsme si vybrat jakoukoliv lokalitu nebo krmítko, které máme na zahradě či někde v parku. V průběhu 60 minut jsme vyplňovali počty spatřených druhů ptáků a zapisovali jsme je do tabulky. V pondělí 10. 1. 2022 jsme s žáky udělali společné vyhodnocení a odeslání výsledků. Mezi zpozorované ptáky patří – sýkora koňadra a sýkora modřinka, hrdlička zahradní, kos černý, vrabec polní a vrabec domácí, brhlík lesní, strakapoud velký. Všem zúčastněným žákům i pedagogům děkuji.

V našem prvním ročníku se bádání zúčastnilo 6 žáků a 4 učitelé. Z řad žáků se jednalo o žáky 6. A – Lucie Schoppiková, Klára Polanská, Veronika Smoleňová a žáky 8. B – Tomáš Burda, Veronika Schreierová a Viktorie Švachová.  Za účast všem děkuji.

Mgr. Nikola Machelová