Republikové finále v Atletickém čtyřboji

Ve čtvrtek 13. 10. 2022 jsme využili nabídku ZŠ Englišova a ochutnali atmosféru republikového finále, které se v letošním roce konalo na Tyršově stadionu v Opavě. Obsadili jsme kategorii starších žáků i žákyň a měli jsme tak možnost změřit síly s nejlepšími atlety v republice. I když jsme neobsadili přední pozice v soutěži družstev, některé individuální výkony našich žáků byly velice vydařené. Naši sportovci si vyzkoušeli atletický víceboj, který obsahoval běh na 60 metrů, skok daleký, skok vysoký, hod kriketovým míčkem, vrh koulí a vytrvalostní běh.
V kategorii starších žáků se utkalo celkem 12 družstev a naše škola v této konkurenci obsadila 10. místo. Tým chlapců tvořil Michal Šrek, Jan Hroch, Radek Lubeník, Jakub Čech a Albert Vávra a bodový zisk našich chlapců byl lepší než body ZŠ TGM z Moravských Budějovic a ZŠ Jungmanova z Kuřimi. Velmi pěkný individuální výkon předvedl Albert Vávra, který v konkurenci 60 závodníků zaběhl v běhu na 60 metrů 10. nejrychlejší čas a Michal Šrek skončil ve stejné disciplíně na 20. místě. Radek Lubeník si připsal krásné 5. místo mezi 27 závodníky v hodu kriketovým míčkem a 13. nejlepším časem v běhu na 1000 metrů se předvedl Jakub Čech. Celkově se mezi jednotlivci vedlo nejlépe Albertu Vávrovi, který skončil na 38. místě mezi 60 závodníky. Závod vyhrála ZŠ Sportovní z Uherského Hradiště.
Starší dívky skončily v konkurenci 15 škol také tři pozice od poslední příčky, tedy na 13. místě. Za sebou nechaly 2 školy z Moravskoslezského kraje, které stejně jako my, využily možnost doplnit volná místa a neúplnou startovní listinu. Tyto dva skalpy jsou však i tak velmi cenné, protože za námi skončily sportovní školy ZŠ Edvarda Beneše a ZŠ Opava Kylešovice. Za děvčata reprezentovala naši školu Nikola Voženílková, Viktorie Švachová, Bibiana Sedláčková, Edita Stavařová a Anna Kořistková. Také naše atletky předvedly pěkné individuální výkony a za zmínku jistě stojí pořadí v běhu na 800 metrů. Nejrychleji vytrvalostní trať zvládla Nikola Voženílková, která zaběhla 7. nejlepší čas, na 16. místě se celkově umístila Bibiana Sedláčková, na 21. místě doběhla Viktorie Švachová a Anna Kořistková. Těsně za nimi se na 23. pozici umístila Edita Stavařová. V celkovém součtu bodů se nejlépe vedlo Nikole Voženílkové, která se umístila na 29. místě mezi 75 závodnicemi. Soutěž děvčat vyhrály žákyně Gymnázia Klatovy.

Všem našim sportovcům děkuji za další zdařilou reprezentaci naší školy, tentokrát na republikové úrovni.

Mgr. Jakub Machel

CELKOVÉ VÝSLEDKY:

Starší žáci

Pořadí Škola
1. Uherské hradiště, Sportovní
2. Jilemnice, Komenského
3. Opava, Kylešovice
4. Olomouc, Heyrovského
5. Plzeň
6. Slatiňany
7. Opava, Englišova
8. Ostrava, Klegova
9. Opava, Englišova B
10. Neplachovice
11. Moravské Budějovice, TGM
12. Kuřim, Jungmanova

Starší žákyně

Pořadí Škola
1. Klatovy, Gymnázium
2. Chrudim, U Stadionu
3. Opava, Englišova
4. Kroměříž, Mánesova
5. Ostrava Poruba, Bulharská
6. Moravské Budějovice, Havlíčkova
7. Brno, Horníkova
8. Jilemnice, Komenského
9. Opava, Englišova B
10. Olomouc, Nemilany
11. Třinec, Gymnázium
12. Koběřice
13. Neplachovice
14. Opava, Kylešovice
15. Opava, Edvarda Beneše

(Výsledky zveřejněné na slavnostním vyhlášení v den závodu)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STARŠÍ ŽÁCI

Celkové výsledky

POŘADÍ ŠKOLA
1 Uherské hradiště, Sportovní
2 Jilemnice, Komenského
3 Opava, Kylešovice
4 Olomouc, Heyrovského
5 Plzeň
6 Slatiňany
7 Opava, Englišova
8 Ostrava- Klegova
9 Opava, Englišova B
10 Neplachovice
11 Moravské Budějovice, TGM
12 Kuřim, Jungmanova

 

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Celkové výsledky

POŘADÍ ŠKOLA
1 Klatovy, Gymnázium
2 Chrudim, U Stadionu
3 Opava, Englišova
4 Kroměříž, Mánesova
5 Ostrava Poruba, Bulharská
6 Moravské Budějovice, Havlíčkova
7 Brno, Horníkova
8 Jilemnice, Komenského
9 Opava, Englišova B
10 Olomouc, Nemilany
11 Třinec, Gymnázium
12 Koběřice
13 Neplachovice
14 Opava, Kylešovice
15 Opava, Edvarda Beneše

 

(Výsledky zveřejněné na slavnostním vyhlášení v den závodu)