5. místo starších žákyň na Poháru rozhlasu

Náročný sportovní týden pokračoval ve čtvrtek 5. května atletickou soutěží Pohár rozhlasu starších žáků. Soutěž je podobná kategorii mladších žáků, pouze hod kriketovým míčkem je nahrazen koulí a vytrvalostní tratě jsou prodlouženy u žákyň na 800 metrů a na starší chlapce čekala vzdálenost 1500 metrů. Dále se žáci poměřili v běhu na 60 metrů, skoku dalekém, skoku vysokém a závěrečné štafetě. Umístění v horních patrech si tentokrát družstva vyměnila a příliš se nedařilo chlapcům. Tým ve složení Jakub Malý, Adam Moša, Richard Schreier, Michal Šrek, Viktor Matýsek, Jan Hroch, Richard Quis, Jan Rys a Jakub Čech se umístil na 12. místě. Velmi slušný výkon předvedl Jakub Čech, který zaběhl 8. nejlepší čas z 31 závodníků. Starší děvčata si pro změnu vedla mnohem lépe a bodový součet výkonů z jednotlivých disciplín nám nakonec vynesl 5. místo mezi 14 školami. Skvělé individuální výkony předvedla ve skoku vysokém Aneta Keleová, která získala 3. pozici, na 10. místě mezi 34 závodnicemi skončila Irena Bolíková ve vrhu koulí a pátý nejlepší čas mezi 19 vytrvalkyněmi zaběhla Markéta Ambrůzová. Dobře si vedla také naše štafeta, která doběhla na 5. místě mezi 14 družstvy. Všem děkuji za vzornou reprezentaci školy.