Rozhledna na Hraničním vrchu

V neděli 28. 2. jsme se s turistickým kroužkem vydali z Třemešné ve Slezsku do Města Albrechtic, s cílem navštívit celoročně přístupnou rozhlednu na Hraničním vrchu, která byla zbudována ze dvou starých televizních věží a pro veřejnost otevřena v roce 2011. I přes ne úplně příznivé počasí se nás nakonec sešlo 24 a výlet, kromě tradičních turistů, podpořili i někteří rodiče. V Třemešné ve Slezsku jsme se na chvíli zastavili u úzkokolejné trati, která spojuje Třemešnou s Osoblahou, a vyrazili na asi 7 km dlouhou lesní cestu k rozhledně. I přes nízkou oblačnost byly z rozhledny poměrně slušné výhledy a stavební řešení působí velmi zajímavým dojmem. Z Města Albrechtic jsme se přesunuli do Krnova, prošli jsme se centrem a zastávka na zasloužený oběd proběhla až ve Skrochovicích v pohostinství U Čápa.

            Mgr. Jakub Machel