Rychta, zrcadlový labyrint a plovárna Na Výsluní

A je to opět tady… celý červen dlouho očekávaný výlet do Úvalna. A kam jinam než na plovárnu Na Výsluní. Počasí nám přeje, sluníčko svítí, teploty jsou už od brzkého rána vysoké a my čekáme na autobus, který žáky šestých, sedmých a osmých tříd odveze do Úvalna. Před příjezdem autobusu malá nervozita. „Vlezeme“ se či ne? Avšak vše klapne podle plánu a my se pomalu suneme po rozpálené cestě do úvalenského kopce. Po nákupu nanuků a doplnění pitného režimu v obchůdku sedmáci a osmáci šlapou dál do kopce a šesté třídy se zastavují na malý skok na Rychtu. Zde prozkoumali celou budovu od sklepení až po půdu. Velkým zážitkem byly labyrinty, a to zrcadlový labyrint a dveřové bludiště, které někteří prošli nespočetněkrát. Dveřové bludiště bylo skutečně jen pro odvážné. Ve sklepení nás vyděsily na první pohled  krásné obrazy, které se však vzápětí změnily na příšery z hororu. Vyrážíme na plovárnu. Začínáme řádit. Skluzavka, skoky do vody, skluzavka, skoky do vody, pití, deka, skluzavka, jídlo, skoky do vody, …. A tak celé tři hodiny čistého času na plovárně. Další vydařený sluníčkový den tohoto týdne. 🙂

Mgr. Nikola Machelová