Podzimní sběr papíru

Obrovský kontejner před školními dílnami znamená na podzim jediné – opět je tady tradiční sběr papíru. Kontejner se pomalu plnil ve dnech 31. 10. a 1. 11. vždy ráno od 7.00 do 7.40 hodin a odpoledne od 14.00 do 15.30 hodin. Na přijíždějící auta s kufry naplněnými papírem už čekali členové žákovské rady a balíky svázaného papíru prošly následujícím rituálem: z auta na váhu, z váhy do kontejneru. Vzhledem k velikosti kontejneru se dlouhou dobu zdálo, že v něm nic moc není. Avšak po přibližném sečtení zvážených kilogramů bylo výsledné číslo skoro příjemným překvapením. 2035 kilogramů nebylo sice tolik jako v předchozích letech, ale byli jsme za ně moc rádi. Sbíralo vás 51, což je přibližně každý pátý žák naší školy. Počty odevzdaných kilogramů se pohybovaly od jednotek až po stovky, papír odevzdávali žáci, ve větší míře však rodiče a prarodiče. Všichni sběrači budou odměněni. Žárovka děkuje všem, kteří sbírali a donesli.

Mgr. Ivana Vaňková