Strom pohádek

Většině z nás pomáhají v životě určité rituály. Jedním z rituálů je v naší družině i pravidelné čtení. Kromě toho, že děti zklidní, rozvíjí i jejich fantazii, vnímání, rozšiřuje slovní zásobu. My si naši pravidelnou četbu zpestřili i celoroční hrou. Každé dítko mělo svou hrací kartičku, na kterou sbíralo po celý školní rok obrázkové samolepky za správně zodpovězenou otázku vyplývající z daného příběhu či pohádky. Samolepky je tak inspirovaly k větší pozornosti. Na konci školního roku pak paní vychovatelka ocenila knihou 5 nejpozornějších posluchačů. Ale i ti méně pozorní dostali malou drobnost. Na památku si pak každé dítko odneslo Strom pohádek, který představoval soubor všech přečtených knih v letošním školním roce.

Iveta Johnová