Sdílení odborných učeben – projekt NatTech

Dne 26. 2. 2015 jsme se sedmou třídou vyrazili na Masarykovu střední školu zemědělskou v Opavě na den Sdílení odborných učeben. Po krátkém seznámení s programem se žáci rozdělili do čtyř skupin a rozešli se na různá stanoviště.
První stanoviště zahrnovalo zkoušku praktických dovedností při výrobě plechové krabičky. Žáci si tak vyzkoušeli manipulaci s nůžkami na plech, palicí nebo svěrákem. Druhé stanoviště žáky seznámilo s pneumatickým a aku nářadím. Třetí stanoviště oslovilo hlavně nadšence motorů, kde jsme se dověděli o principu fungování motoru i způsobu, jak zjistit jeho opotřebení. Poslední stanoviště bylo zaměřeno na ukázku domácích zvířat chovaných na tamním statku. Možnost osobního kontaktu se zvířaty žáky jistě potěšila.

Mgr. Radek Hnilica

Povina publicita

„Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji“,

reg.č.: CZ.1.07/1.1.00/44.0008