Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Sedmáci si vyšlápli na Ježník

V pondělí 27. září bylo mlhavé chladné ráno. To však neodradilo početnou skupinu sedmáků, kteří se sešli na nádraží v Holasovicích a vyrazili na společný výšlap. Vybrali jsme místo, které je nedaleko, a přesto tam mnohé děti ještě nikdy nebyly – krnovský Ježník s rozhlednou a naučnou stezkou. Cesta do kopce byla náročná, ale všichni jsme to zvládli a užívali si krásné výhledy na město i na Cvilín. Nahoře u rozhledny jsme měli kratší přestávku, aby každý mohl vystoupat 68 dřevěných schodů a z výšky 14 metrů dohlédnout na Jeseníky a polské příhraničí. Poté naše trasa pokračovala kolem bývalého sanatoria až k tábořišti Ježečkův palouček, kde jsme si všichni opekli buřta (chleba, maršmeloun, atd…). Tady se patří ocenit kluky ze 7. A, kteří byli připraveni a s sebou přinesli suché třísky k rozdělání ohně. Cestou zpátky do Krnova na vlakové nádraží jsme se vraceli veselí a spokojení, protože náš výlet se vydařil. Počasí ze začátku nevypadalo dobře, ale poté se objevilo sluníčko a bylo po celý den nádherně. A my jsme si užívali toho, že můžeme být opět spolu a v přírodě.

                        Za žáky 7. tříd Vanesa Dušková, Mgr. Jana Divilová a Mgr. Radek Hnilica