Senzační postup v Minifotbale

Skvělý výkon završený postupem do okresního finále předvedl náš fotbalový tým složený ze žáků 8. a 9. třídy a zaslouženě tak postoupil do dalšího kola, okresního finále, které se bude konat 26. dubna na umělé trávě v Opavě Kylešovicích. Z naší čtyřčlenné skupiny mohl postoupit pouze vítěz, proto bylo jasné, že pokud budeme chtít pomýšlet na postup, budeme muset zvládnout a vyhrát všechny zápasy naší skupiny. Do turnaje jsme vstoupili jasným vítězstvím nad ZŠ Vrchní v poměru 9:0 a turnaj se pro nás rozjel velmi nadějně. Ve druhém, a určitě nejtěžším zápase skupiny, jsme předvedli perfektní a bojovný fotbal proti fotbalové škole ZŠ Kylešovice, který byl navíc podtržený výborně chytajícím Jakubem Čechem v bráně. Konečný výsledek 1:1 znamenal penaltový rozstřel, který jsme strhli na svou stranu v poměru 2:1. Hrdinou rozstřelu se stal Ondřej Čapek, kterému se povedlo jednu penaltu v pozici brankáře zlikvidovat a hned následně tu rozhodující proměnit. ZŠ Kylešovice tak ze základní skupiny v minifotbale nepostoupila poprvé po dlouhých 16 letech!!! Do posledního utkání jsme vstoupili trochu vlažně, ale postupně se náš výkon zlepšoval a konečný výsledek 5:1 nám zajistil postup do další fáze turnaje. Školu reprezentoval Ondřej Čapek, Radek Lubeník, Jan Hroch, Michal Šrek, Matěj Vrbický, Jakub Čech, Albert Vávra, Viktor Matýsek a Jakub Šmarda. Za skvělou reprezentaci školy všem fotbalistům děkuji.

Mgr. Jakub Machel