Šesťáci na pochodu

Den před státním svátkem, tedy v pondělí 27. 9., se nižší i vyšší stupeň naší školy zúčastnil pochodového cvičení. Šesté třídy společně vyrazily na 10 kilometrový pochod z Krnova, přes cvilínský kopec do Úvalna na Strážiště. Cestu jsme odstartovali výstupem 218 schodů, které vedou ke kostelu Panny Marie Bezbolestné. Po zdolání prudkého převýšení vypadali někteří naši žáci poměrně vyčerpaně, ale zdání klame. Celý zbytek cesty šesťáci zvládli svižně a do Úvalna jsme dorazili s 30 minutovou rezervou. Na Cvilíně jsme měli možnost nakouknout do poutního kostela, který bývá otevřen jen výjimečně. Další zastávkou na naší cestě byla zřícenina hradu Šelenburk. Zde jsme prozkoumali přístupné hradní části, posílili se svačinkou a pokračovali k cíli naší cesty. V Úvalně na nás čekala otevřená restaurace na Strážišti s nabídkou hranolek, smaženého sýra, sladkostí a pitného režimu. Přijaté kalorie žáci následně vydali na průlezkách, houpačkách a při roztáčení kolotoče, který musel vytočit během naší přestávky rekordní počet koleček. Cestu na vlak si ještě žáci mohli zpestřit točenou zmrzlinou z Opočna. I přes vrtochy počasí, které vystřídalo krásné slunečné počasí na Cvilíně s mlhou, která nás provázela až do Úvalna, jsme si výlet užili a dopřáli si procházku v krásné přírodě našeho okolí.

Mgr. Jakub Machel, Mgr. Alexandra Neiserová