Šesťáci v knihovně

Těšíte se na návštěvu knihovny, nebo je to pro vás všední věc? Šesťáci se na návštěvu knihovny v Holasovicích těšili. Už pro vítanou změnu, kdy nemuseli sedět ve své lavici ve škole, ale také pro očekávání, co je v té knihovně čeká? Čekala na nás knihovnice paní Helena Dehnerová, která předala žákům mnoho zajímavých informací. Např. proč nese knihovna jméno Pavla Křížkovského, že se knihovna stará o dalších  21 knihoven, že označení vědních oborů je stejné v Holasovicích i v New Yorku a mnoho dalšího. Za správné odpovědi dostávali žáci chytronky a ti největší chytrolíni si odnesli jako odměnu knihu dle vlastního výběru. Dění v knihovně děti nadchlo a většina z nich slibovala, že bude knihovnu pravidelně navštěvovat. Přeji dětem, aby jim tento elán vydržel.

                                                                                                                                     Mgr. Blažena Wertichová