Škola v přírodě s Harry Potterem- 2. turnus

Začátek školy v přírodě byl docela napínavý, protože nikdo nevěděl, co nás tam čeká. Hned po příjezdu si nás přebrali instruktoři, kteří nám ukázali okolí penzionu. Celý pobyt nás provázela hra na téma Harry Potter. Byli jsme rozděleni do kolejí a museli jsme plnit různé úkoly, abychom získali body pro naše týmy. Většina her probíhala venku, kde jsme museli například nepozorovaně utéct před duchy, projít bludištěm nebo najít zrádného profesora Quirella. Také jsme si vyráběli létající koště, vařili lektvary nebo uspávali trojhlavého psa Chloupka. Kromě návštěvy kouzelnického světa jsme během pobytu navštívili i město Zlaté Hory, které jsme si prohlédli a kde jsme si mohli koupit dobrůtky, masožravé kytky a další suvenýry. Ve čtvrtek jsme si vyzkoušeli lukostřelbu. Naučili jsme se, jak správně držet luk, nasadit šíp a zaměřit se na cíl. Potom jsme měli šanci vystřílet několik šípů na terč nebo gumovou veverku. Moc jsme si to užili a možná by se nám teď už podařilo ulovit i něco dobrého k jídlu. Poslední večer se nesl ve slavnostním duchu, kdy nejdříve byli vyhlášeni vítězové etapové hry, a potom jste to pořádně oslavili tancem na diskotéce, což byla opravdu super párty. Na zpáteční cestě jsme si ještě udělali výlet do Zlatorudného skanzenu. Paní průvodkyně nám vyprávěla o historii tohoto místa. Viděli jsme, jak lidé kdysi žili a pracovali. Také jsme se dozvěděli, jak se zlato získávalo a zpracovávalo. Nakonec jsme si mohli zkusit nějaké zlato vyrýžovat. Bohužel se to ale nikomu nepodařilo. Odjezd byl docela smutný. Někteří z nás i brečeli, protože se nám nechtělo vůbec odjíždět. Celý týden jsme si totiž opravdu užili.

Žáci 3. třídy