Turnaj v minifotbale

V pondělí 16. května jsme se zúčastnili fotbalového turnaje, který se konal na hřišti Slavia Opava. V 5 členné skupině jsme se postupně setkali s týmy ze ZŠ Edvarda Beneše, ZŠ Englišova, ZŠ Vrchní a ZŠ Raduň. Během zápasů jsme se museli obejít bez tří nominovaných hráčů, které vyřadily zdravotní problémy, proto jsme tým doplnili o několik žáků ze 7. tříd. Přestože byl turnaj primárně určen pro žáky 8. a 9. tříd, pro naše mladší fotbalisty to byla určitě cenná zkušenost. Do turnaje jsme nevstoupili špatně a zvrátili nepříznivý stav 3:1, který jsme proti ZŠ Edvarda Beneše srovnali na konečných 3:3. Další zápasy už ale byly pod taktovkou našich soupeřů, ZŠ Englišova nás přehrála v poměru 0:4, se ZŠ Vrchní jsme prohráli 2:0 a ZŠ z Raduně jsme na závěr podlehli 1:5 a umístili se tak na posledním místě ve skupině. Naši školu reprezentoval Matěj Vrbický, Michal Šrek, Jakub Malý, Viktor Matýsek, Albert Vávra, Jakub Šmarda, Matěj Dehner a Ondřej Čapek.

Mgr. Jakub Machel, foto Vítek Češek