Školička – setkání předškoláčků

V letošním roce se již po několikáté uskutečnila setkání předškoláčků, aby malým budoucím prvňáčkům usnadnila vstup do 1. třídy. První setkání proběhlo 26. 4. 2016. Na tomto setkání si mohli rodiče s dětmi prohlédnout budovu školy, třídy, tělocvičnu, školní družinu i jídelnu, pracovnu výchovného poradce, školní knihovnu i pracovnu logopedie. Poté na děti čekala vyučovací hodina, během níž pracovaly na koberci, hledaly zvířátka, počítaly krtky, ježky i žabky, vybarvovaly obrázky a malovaly svůj portrét. Dokázaly se podepsat, procvičovaly „méně, více“, „před a za“, poznávaly písmenka, procvičovaly postřeh.

Druhé setkání bylo 3. 5. 2016. Vařili jsme dort s pejskem a kočičkou, třídili jsme ovoce a zeleninu, poznávali jsme barvy, zpívali jsme i kreslili. Zacvičili jsme si, protáhli jsme se jako pejsek i kočička. V oddechové chvilce jsme stavěli se stavebnicemi.

Naposledy jsme se sešli 10. 5. 2016. Děti počítaly zvířátka, hráli jsme Kimovu hru na postřeh, domalovávali jsme tvary, které chyběly, obtahovali jsme jedním tahem slona. Na závěr děti vymalovávaly omalovánku s krtečkem, mezitím rodiče byli informováni o pomůckách pro 1. třídu, ale i o tom, co je potřeba udělat pro děti, aby jim usnadnili zvládnout 1. třídu, např. je potřeba dětem číst nebo vyprávět příběhy nebo pohádky, aby uměly naslouchat, kontrolovat, jak drží tužku, pastelky i opravovat jejich mluvu a vyjadřování, naučit děti zdravit, naučit slůvka „prosím a děkuji“, povídat si s nimi….

Svou první zkušenost zvládly děti výborně, jejich účast na setkáních byla hojná. Budoucí prvňáčci jsou velice šikovní, držíme jim palce, aby se jim takto dařilo i nadále a do školy chodili  s nadšením i zvídavostí, která je tolik potřebná k objevování nových věcí.

Mgr. Dagmar Bumbálková