Školičky

Ve čtvrtek 12. 4. si budoucí prvňáčci poprvé zahráli na opravdové školáky, i v letošním roce totiž byly pro předškoláky připraveny školičky. Děti se ve školičkách seznámily s paní učitelkou, vyzkoušely si, jak se sedí v lavici, prohlédly si školu a plnily první zadané úkoly. Každá školička byla zaměřena na jinou pohádku. První školička školáčky zavedla do pohádky O šípkové Růžence, ve které děti procházely bludištěm k zámku nebo si v tělocvičně hrály na Spící princezny. Další setkání, které proběhlo 26. 4., bylo v pohádce O perníkové chaloupce. Poznat pohádku, upéct si Jeníka nebo domalovat perníčky, nebyl pro děti žádný problém. Poslední školička (10. 5.) byla kouzelná, školáčci vymýšleli zaklínadla, čarovali, dokonce i létali s ježibabou na koštěti. I když si školáčci na školu zatím jen hráli, šlo jim to výborně. Proto se těšíme na září, kdy nastoupí už jako opravdoví prvňáčci.

Mgr. Michaela Špičáková + paní učitelky z prvního stupně