Dopravní výchova

S blížícím se koncem školního roku je na dohled chvíle, kdy se čtvrťáci stanou nejstaršími žáky na prvním stupni. Tento statut s sebou přináší nejen menší míru dohledu, ale především větší míru svobody. Zvládnou s ní však nakládat? Budou na sebe dostatečně opatrní? V naší škole neponecháváme nic náhodě. Proto se i v letošním roce žáci čtvrté třídy účastní dopravní výchovy ve Středisku volného času Méďa v Krnově. V úterý 10. května na ně právě zde čekal trénink znalostí o provozu na pozemních komunikacích a také praxe zaměřená na jízdní dovednosti. Nyní se čtvrťáci urputně šprtají zkušební testy, aby se 10. června po závěrečných zkouškách mohli nazvat hrdými majiteli průkazu cyklisty. Držme jim palce!

Mgr. Ludmila Volná