Školičky

Před nástupem do první třídy měli naši budoucí prvňáčci možnost poznat školní práci prostřednictvím Školiček. V průběhu prvního setkání se děti naučily anglická slovíčka označující barvy, hledaly myšku v barevných domečcích a zvládly rytmickou pohybovou básničku o motýlkovi.
Druhá schůzka byla zaměřena na poznávání květin. Předškoláci se projevili jako znalci přírody. Žádná kvetoucí rostlina pro ně nebyla cizí. Společně s paní učitelkou si jednotlivé názvy kytiček vytleskali a určovali první hlásku. Na závěr se naučili novou písničku, ve které všechna jména využili.
Třetí odpoledne si všichni společně procvičili geometrické tvary a současně znalost barev při vyplnění pracovního listu. Koordinace, barvy česky i anglicky, jména spolužáků a mnoho dalších aktivit bylo prováděno s psychomotorickou pomůckou – padákem.
Na každé setkání byla připravena jedna pohádka o malém štěňátku. Předškoláci se zatajeným dechem poslouchali, jak příběh dopadne. Potom si zopakovali, co všechno se pejskovi událo. Na povídání navazovaly jednoduché úkoly – najít ve složitém bludišti cestu štěňátka k vodě, dolepit neúplný obrázek, vyhledat rozdíly v ilustracích, nakreslit psa jedním tahem,…
Nejdůležitější částí každé Školičky byla přestávka – čas na svačinu!

Všechny aktivity děti s přehledem a také s úsměvem hravě zvládly a už se určitě těší na nástup do první třídy.

Za paní učitelky 1. stupně Mgr. Ivana Kořistková a Mgr. Hana Grigorová