Školní kolo recitační soutěže

Ve čtvrtek 7. února bylo velmi rušno ve školní knihovně. Sešli se zde účastníci školního kola recitační soutěže. Ovšem počáteční ruch brzy utichl a děti i pedagogové se zaposlouchali do úvodního vystoupení bývalého žáka naší školy, Karla Vaňka, dnes studenta divadelních a literárních věd na Palackého univerzitě v Olomouci, který spolu s učitelkami Blaženou Wertichovou a Renatou Schreierovou posuzoval jednotlivé recitace. Vyslechli jsme 22 milých vystoupení žáků nižšího stupně (5 chlapců a 17 dívek) a 15 básní i prozaických textů žáků vyššího stupně (2 chlapci a 13 dívek), kde zaujali zejména sedmáci a deváťáci, kteří zúročili své zkušenosti nabyté v nepovinném předmětu Dramatická výchova.

Výsledky:

Vítěz 0. kategorie Adam Bolík (Deštník, Pavel Žiška)

Vítězové dalších kategorií postupují do okrskového kola v Opavě:

I. kategorie Nela Hřivnáčová (Pivo shop U Medvěda, Jiří Žáček)

II. kategorie Barbora Bolíková (Globus, Jan Brzechva)

II. kategorie Markéta Heczková (Jak a kudy do krajiny snů, Ivan Vyskočil)

Kristýna Šreková (První dopis z prázdninového tábora, Jerzy Vittlin)

IV. kategorie Alena Zipsová (Taťánin dopis Oněginovi, Alexandr Sergejevič Puškin)

Blahopřejeme!!!