Školní turnaj ve stolním tenise

Ve čtvrtek 10. března proběhl v tělocvičně naší školy turnaj ve stolním tenise. Své síly přišlo změřit celkem 21 hráčů a k vidění bylo 38 zápasů. V základních skupinách žáci sehráli vždy po jednom setu do 11, po postupu ze skupin se hrálo vyřazovacím systémem, který se hrál na dva vítězné sety do 11.

Hráči byli rozdělení do 4 samostatných kategorií, ve kterých si zahrál každý s každým, a následně ještě svedli vyřazovací část o umístění. Kategorii děvčat ovládla Natálie Hájková, za ní se umístila Lucie Cekotová a Klára Cekotová. Další skupina byla složená z žáků
5. třídy, ve které jasně dominoval Ondřej Lubeník, následoval Šimon Hloušek a Patrik Snášel.

Další dvě skupiny se týkaly chlapců vyššího stupně a vznikla tak skupina 6. třídy a 7. + 8. třídy. V prvně jmenované skupině byl nejlepším hráčem František Chlopčík, další místa obsadili Tomáš Schreier a Antonín Polok. Asi nejkrásnější utkání celého turnaje se odehrálo ve finále skupiny 7. a 8. třídy, ve kterém po třech setech porazil Denis Varyš Jana Michalce a mohl se tak radovat z prvního místa. Na 3. pozici se umístil Martin Stromský.

Všem žákům, kteří se turnaje zúčastnili, děkuji za krásné a bojovné výkony a těším se na další kolo, které bychom chtěli uskutečnit ještě v tomto školním roce.

Mgr. Jakub Machel