Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Školní výlet 6. B – Ostrava, jak ji asi neznáte

PROGRAM VÝLETU

Navštívili jsme:

Novou radnici na Prokešově náměstí s nejvyšší vyhlídkovou věží. Z ochozu věže ve výšce 73 m jsme měli celou Ostravu jako na dlani a zjistili jsme, že je město hodně zelené.

Masarykovo náměstí – historické centrum města s mariánským sloupem a starou radnicí.

Husův park se sochou zpěvačky V. Špinarové.

Forum Nová Karolina – nákupní centrum (tady byl rozchod na oběd a případné nákupy).

Dolní oblast Vítkovice, národní kulturní památku – to bylo těžiště celého výletu. Se sympatickým průvodcem jsme se vypravili na Bolt Tower (Boltovu věž – nástavbu věže pokřtil v r. 2015 jamajský atlet Usain Bolt), čekal nás adrenalinový zážitek – vyjeli jsme proskleným výtahem nahoru. Odtud je výhled na celý areál, město i okolí. Dvacetimetrovou nástavbu vysoké pece navrhl arch. J. Pleskot. Celá stavba se vypíná do výšky 80 m. Kolem skleněného válce posazeného na vysoké peci se obtáčí lávky spojující jednotlivá patra. Po nich jsme se procházeli a obdivovali z té výšky areál Vítkovic i daleké okolí. Průvodce nás seznámil s historií Vítkovic, výrobou železa. Při cestě dolů jsme nahlédli i do samotných útrob vysoké pece, na odlévací plošinu a na velín – řídící centrum pece.

Velký svět techniky byla naše poslední zastávka. Prohlédli jsme si expozice a v kinosále s obrovským promítacím plátnem (18×10 m) zhlédli 3D film „Oceány“.

Po rozpálené Ostravě jsme našlapali 17 km a závěr výletu nám pokazilo hodinové zpoždění vlaku. Nakonec nám zastavili rychlík v Holasovicích. Alespoň máme na co vzpomínat!

     Mgr. Renata Schreierová