Školní výlet do Ostravy

Derniéru školních výletů naší základní školy obstaraly třídy 6. A a 9. A, které se v pátek 23. 6. 2023 vydaly do města ležícího na zemské hranici mezi Slezskem a Moravou, Ostravy. Žáci nejprve prošli prostor bývalé koksovny Karolína, odkud se pomalu přemístili do oblasti dolních Vítkovic, kde navštívili Svět techniky. Během zhruba tříhodinové exkurze si sami mohli vyzkoušet manuální výrobu elektřiny, zhlédli krátký dokumentární film o těžkém životě hlodavců v poušti a vytvářeli vlastní video předpovědi počasí, které mohli poté odeslat pomocí emailu svým kamarádům. A co by to byl za výlet, který by nebyl zakončen adrenalinovou zábavou. V Mariánských horách se na 90 minut proměnili na hráče a v setmělém prostředí křivolakých zákoutí si vyzkoušeli své strategické schopnosti v Lasergame. Kolem 16. hodiny odpolední padli znaveni na sedadla autobusů a těšili se na návrat do svých domovů, kam dorazili o necelou hodinu později.

Mgr. Radek Hulva