Školní výlet VI. třídy

Proplout mezi korálovými útesy, prozkoumat přírodu naší planety, poznat lidské tělo, seznámit se s vědeckými objevy, vystoupat na kouřící horu a prolézt hrad od sklepení po věže – myslíte si, že je možné něco takového zažít během jednoho dne a na jednom místě? Toto vše opravdu na vlastní kůži prožili šesťáci ve čtvrtek 25. června v Ostravě. Vlakem a tramvajemi se dopravili nejprve do Dolní oblasti Vítkovic, kde měli zajištěn vstup do Velkého světa techniky. Na úvod propluli v 3D kině mezi živočichy obývajícími korálové útesy a pak již vyrazili prozkoumat Svět civilizace, Svět objevů a Svět přírody. Po několika hodinách zábavy opustili „ocelové město“ a vydali se na túru do přírody. Opravdu jsme v Ostravě šli přírodou, lesem, naším cílem byla kouřící halda Ema. Užili jsme si krásné výhledy na celou Ostravu i pohoří Beskyd a vydali se za posledním zážitkem, což byl Slezskoostravský hrad. Po prohlídce došlo i na volnou zábavu, u které všichni zapomněli na únavu z celého dne. Nakonec nezbylo nic jiného, než sejít zpět do centra města, nasednout na tramvaj a posléze na vlak, kterým jsme ve večerních hodinách dojeli domů. Tak kam pojedeme příště?

Mgr. Blažena Wertichová