Hurá! Máme SLABIKÁŘ aneb zachránili jsme princeznu!

Dva měsíce školního roku utekly jako voda a žáci 1. třídy si 21. listopadu domů odnášeli své první Slabikáře, které jim byly slavnostně předány. Ale nebylo to zadarmo! Prvňáčci se za pomoci paní učitelky přenesli do pohádkového světa Království čtenářského, ve kterém bojovali svými čtenářskými dovednostmi o záchranu princezny. Žáčci záchranu princezny brali vážně a s každým úkolem si snadno poradili. Společně si zopakovali básničky k jednotlivým písmenkům, určovali hlásku, na kterou začíná slovo, pracovali ve dvojicích – hledali slabiky, ze kterých skládali slova. Všem dětem se moc dařilo, společnými silami odemkly všechny zámky a osvobodili tak unesenou princeznu. Odměnou jim byl Slabikář, který dětem předala paní ředitelka.

Mgr. Michaela Špičáková