Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Slet čarodějnic ve 3. třídě

Kdy jindy než poslední dubnový den dopoledne by se mohl uskutečnit slet čarodějnic, netopýrů, upírů a kdo ví čeho všeho na Školní 199 v přízemí budovy. Nepovídali jsme si jako pravé čarodějnice, komu jsme za uplynulý rok uškodili, nemíchali čarovné masti… My jsme totiž byli pilní. Po troše teorie k Filipojakubské noci a následnému prvnímu máji jsme zhlédli díl ze seriálu pro všechny věkové kategorie – z Chaloupky na vršku. Také nám přiletěla na pomoc  k tvořivému textu Malá čarodějnice s Abraxasem z barev pana Zdeňka Smetany, kterou děti znají většinou z večerníčku. Samozřejmě došlo i na vyplňování tematických pracovních listů, zpěv, tanec, tvoření a nakonec na sladkou odměnu.

Mgr. Tereza Pethsová