Šmigrust – beseda v místní knihovně v Holasovicích

Jaro už začalo a Velikonoce k tomuto ročnímu období přece neodmyslitelně patří. Před Velikonocemi se v domácnostech hlavně uklízí, peče a chystá se výzdoba. Prvňáčci se vypravili do knihovny, aby se o Velikonocích dozvěděly ještě něco víc. Paní knihovnice měla pro děti nachystané poutavé povídání o symbolech Velikonoc a nezapomněla ani na barevné dny Velikonoc. Děti pozorně poslouchaly a ve skupinkách si vyzkoušely, co všechno si o Velikonocích zapamatovaly. Dejte si pozor na Škaredou středu (nemračte se) a pochutnejte si na zdravé (zelené) potravině právě na Zelený čtvrtek. Prvňáčci si stačili v knihovně prohlédnout i krásné knížky. Na besedě se nám velmi líbilo a už teď se těšíme na další návštěvu.

Mgr. Hana Grigorová