Šmoulí dobrodružství aneb škola v přírodě

Plni očekávání jsme se v pondělí 28. 5. sešli před školou, abychom mohli vyrazit za dobrodružstvím společně se Šmouly. Ti nás už netrpělivě vyhlíželi v naší nové domovině ve Zlatých Horách. Po cestě jsme navštívili Zlatorudné mlýny, kde jsme si vyzkoušeli rýžování zlata. Po ubytování v našich houbách jsme byli rozděleni do jednotlivých šmoulích týmů. První úkol, který nás čekal, byl zábavný a náročný zároveň. Posbírat písmena, složit z nich název týmů a vymyslet si pokřik, který nás doprovázel při každé hře, jsme společně s našimi Šmouly zvládli hned. Po teleportaci do New Yourku došlo u sochy Svobody k losování barev, které nás doprovázely po celou dobu naší šmoulí mise. A protože i Šmoulata se musí vzdělávat, zopakovali jsme si počty i pravopis. Neroztrhnout provaz byl další nelehký úkol, a i když se Horalkám podařilo vytvořit nejvíce uzlů, do cíle úspěšně dorazily všechny týmy a mohly si tak připsat cenné body v boji proti Gargamelovi. Proklouznout v knihovně kolem ostražitého hlídače a zapamatovat si obrázek a v bezpečí své družinky ho namalovat, zvládla všechna Šmoulata na výbornou. Gargamel si prověřil i naše vědomosti záludným kvízem, ale i v této disciplíně jsme měli převahu. Když už se vítězství přiklánělo na naši stranu, Azrael se rozhodl, že vyzkouší týmovou spolupráci. Snažil se Šmouly mást nesprávnými souřadnicemi, ale nakonec je všichni hravě odhalili a unikli tak jeho nebezpečným drápům. Vydělané penízky z Jarmarku jsme pak směnili za body, které nás přiblížily k závěrečné hře. Ve čtvrtek dopoledne jsme si na chvíli mohli od naší hry odpočinout a užít si tak příjemné zchlazení v jeskyni Na Pomezí. Odpoledne na nás čekalo milé překvapení, snad všichni s nadšením uvítali projížďku na koni, po které nás již čekala poslední hra. Cesta k záchraně Taťky Šmouly byla trnitá a velmi napínavá. Nejprve jsme museli zdolat nelehká stanoviště, abychom mohli získat mapu. Přeci jen vydržet meditovat nebo sledovat oblohu, najít špendlík v kupce sena je pro taková malá Šmoulata náročný úkol. Mapa nám prozradila, kde se skrývá Gargamel. Naštěstí se všem skupinkám podařilo Gargamela obrat o jeho životy a tím vysvobodit Taťku Šmoulu, který byl po celou dobu uvězněný v truhle. Vše dobře dopadlo a my si tak mohli užít závěrečný šmoulí rej.

Mgr. Klára Střížová, Mgr. Ludmila Volná, Mgr. Tereza Pethsová