Turisťák na Smrku

Malá, ale odhodlaná skupina turistů se vydala 1. května na poměrně náročný výstup na jednu z dominant moravskoslezských Beskyd, a to na horu Smrk, která se tyčí hned vedle Lysé hory. Pět žáků naší školy společně s rodiči a pedagogy vyrazili ve 14 členné skupince vstříc sice namáhavému, ale krásnému výstupu na 1276 metrů vysoký vrchol. Výchozím bodem naší túry byla Ostravice, ve které jsme ještě před samotným výstupem načerpali síly u kávičky na místním vlakovém nádraží. Po příjemném občerstvení jsme se vydali na 8 km dlouhý pochod, překonali jsme vodopády Bučacího potoka a v krásném slunečném počasí jsme stoupali k našemu cíli. Cesta příjemně ubíhala a náš piknik na vrcholu zcela nahradil absenci restauračního zařízení. Každý z účastníků si připravil drobné občerstvení a náš prostřený stůl nabízel nejednu dobrotu. Po delší pauze a vyhřívání na sluníčku jsme vyrazili zpět do Ostravice za závěrečnou tečkou, točenou zmrzlinou a dalším občerstvením nedaleko nádraží. I přes menší účast se výlet na druhou nejvyšší horu Beskyd velmi vydařil a v nádherném slunečném počasí jsme si vysokohorskou turistiku náramně užili.

Mgr Jakub Machel, Mgr. Jana Divilová