Sobotní setkání kroužku Tvořivé ručky

Můžeme polemizovat o tom, co by děti řekly na nabídku, aby byla školní docházka rozšířena i na sobotu. Přiznejme si, že i my dospělí bychom nad šestým pracovním dnem nejásali. Přesto se najdou žákyně, které právě o víkendu do školy přijdou – dobrovolně a s radostí. 13. května se totiž opět konalo mimořádné setkání členů kroužku Tvořivé ručky. Právě tyto ručky ani tentokrát nezahálely, a tak pod nimi rozkvétaly originální dekorace, jako jsou např. fotorámečky a obrázky, všechny vyrobené z lékařských špachtlí. Bílý porcelán ožil díky jejich kreativitě zářivými barvami. Práce s keramickou hlínou je samozřejmostí, se kterou se nadšeně počítá. Tentokrát z ní žákyně vytvořily obrázky motýlů, které v příštím týdnu oživí roztavené sklo. Několik hodin zaplněných tvořivou činností uteklo jako voda. A tak nezbývá než těšit se na další netypicky strávenou sobotu. Já se určitě těšit budu. A co vy, děvčata?

Mgr. Ludmila Volná