Soptík

Letošní ročník projektu SOPTÍK, který probíhal ve školní družině, jsme zakončili na návsi v Neplachovicích. Místní hasiči pro nás připravili velice zábavnou činnost – nejprve jsme si vyzkoušeli, jak se hasilo dříve pomocí lidského řetěze a kbelíků, pak jsme stříkali ze džberovky na maketu hořícího domku a nakonec jsme si zkusili hašení opravdovými hadicemi C. Vodu jsme používali z hydrantu v zemi a stříkali jsme do potoka. Zjistili jsme, že hašení není tak jednoduché, jak se nám to někdy jeví v různých např. televizních záznamech. Taky jsme si prohlédli starou ruční stříkačku, která bude umístěna v Holasovicích v muzeu Slezský venkov. Závěrem jsme poděkovali hasičům za to, že se nám během roku věnovali a ukázali nám hodně zajímavého z hasičské činnosti.

Marie Černohorská