Soutěž „O nejoriginálnější velikonoční vajíčko“

V průběhu minulého týdne se ve školní vstupní hale začaly dít podivuhodné věci. Postupně se tam objevovala vejce různých velikostí, barev, vyrobená z rozmanitých materiálů. A lidové rčení – „jsou si podobní jako vejce vejci“ – v tomto případě rozhodně neplatí. Právě naopak. Nenašli byste jediné vejce, které by bylo aspoň trochu podobné nějakému dalšímu. A přesně to bylo cílem soutěže, kterou vyhlásila Žárovka. Výsledek však překonal všechna očekávání. K vidění byly jak 2D tak 3D modely, u kterých se projevila kreativita i v pracovních názvech vyrobených vajíček. Posuďte sami: Omalovánkové, Přírodní, Posvátná kindervajíčka, Pan Bavlnka, Vesmírné, Arnošt, Alžbětka, Mirkovo, Dračí, Líhne se kuřátko, Vejce z pavučinového vlákna… Na zhotovení výrobků byly použity pastelky, barvy, lepidla, krepové papíry, peří, přírodniny, provázky, vodní sklo, látky, seno, nafukovací balónky a spousta dalších netradičních propriet. Proto nebylo vůbec jednoduché vybrat to nejlepší. Hlasovali žáci naší školy a nikdo nesměl hlasovat pro svou třídu. A jak to nakonec dopadlo? Nejvíc hlasů získalo „Dračí vejce“, které vymyslela a vyrobila IX. A. Pomyslné 2. místo obsadila V. třída se svou sadou „Posvátných kindervajíček“. Na bronz dosáhla VI. B se svými „Vesmírným a Čtyřsezónním vejcem“. My učitelé jsme byli rádi, že nemusíme hlasovat, jelikož bychom stejně nevěděli, které vejce vybrat. Žárovka všem moc děkuje a zasloužená odměna nemine nikoho, kdo přiložil ruku k dílu.

Ivana Vaňková