Soutěž ve šplhu

V měsíci únoru jsme se s žáky naší školy zúčastnili soutěže ve šplhu, která proběhla na ZŠ Šrámkova v Opavě. Každoročně se zvyšuje počet přihlášených škol na tuto soutěž a logicky také konkurence, se kterou se musí závodníci popasovat. Do závodu jsme přihlásili mladší chlapce, v jejichž skupině do závodu zasáhlo 17 škol a kategorii starších chlapců, kteří společně s ostatními školami vytvořili 18 člennou startovní skupinu. Mladší chlapce reprezentoval Ondřej Botzián, Patrik Snášel, Michal Pomp a Jan Camfrla. Mezi již zmíněnými 17 školami obsadil náš tým 11 místo. Za starší chlapce se do závodu zapojil Viktor Bolík, Matěj Šišma, Tomáš Plačko a Filip Karli. Kluci mezi 18 školami obsadili 9. místo a v pomyslném měřítku vesnických škol znamenalo toto umístění 2. místo, neboť na místech před námi se mimo Kobeřic umístili pouze opavské školy. Nejrychlejší čas z našich závodníků si připsal Filip Karli, který k cílové značce ve výšce 4,5 metrů dorazil za 3 vteřiny. Našim žákům děkuji za reprezentaci a také nasazení, se kterým závod absolvovali.

Mgr. Jakub Machel