Soutěž žáků základních škol v technických dovednostech a v soutěži elektro

V letošním roce se naše škola zapojila do soutěže žáků základních škol v technických dovednostech a v soutěži elektro. Osmý ročník této soutěže pořádaný dne 25. 4. 2017 Střední školou technickou v  Opavě a  sponzorovaný Sdružením  důlních a strojírenských technologií v Opavě měl bohatou účast. Školního kola se zúčastnilo 1000 žáků VI. a VII. tříd ze základních škol v našem regionu. Ze školních kol postoupilo  24 žáků ve skupině elektro a 24 žáků ve skupině  technických dovedností.
Za naši školu postoupili Filip Kurka (VI. třída) v kategorii elektro a Jiří Švrček (VI. třída) v kategorii   technických dovedností. V kategorii elektro soutěžící vyráběli okružní zkoušečku, v  technických dovednostech vyráběli kovové hodiny doplněné hodinovým strojkem. Hodnotila se přesnost výrobku podle výkresu a jeho funkčnost. Ačkoliv byli naši hoši znevýhodněni věkem mezi staršími a zkušenějšími soutěžícími (VII. třída), umístili se na krásném osmém místě v celkovém pořadí všech škol. Navíc si odnesli hodnotné ceny a vlastní výrobky ze soutěže. Příští rok se určitě opět soutěže  zúčastníme. Děkuji chlapcům za skvělou reprezentaci školy.

Mgr. Leon Vašinka