Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Soutěž žáků ZŠ v technických dovednostech

Dne 24. 4. 2019 proběhlo okresní finále 9. ročníku Soutěže žáků ZŠ v technických dovednostech na Střední škole technické v Opavě. Do základního kola soutěže se letos přihlásilo celkem 30 škol opavského okresu s rekordním počtem 1277 žáků. Do finálového kola se probojovalo 56 žáků. Soutěžilo se ve dvou kategoriích a to v technických dovednostech a v elektrotechnické soutěži. Za naši školu soutěžili dva žáci ze sedmého ročníku.
Alexandr Fojtík, zocelený dlouholetou přípravou a získanou přesností z modelářského kroužku a z hodin pracovních činností a motivován hodnotnými cenami prezentovanými v úvodu soutěženího klání, na začátku soutěže prohlásil, že chce bojovat o první místa. Poté oba žáci samostatně pracovali dle technického výkresu na svých pracovištích. Po ukončení jsme všichni netrpělivě očekávali výsledky… Naše cíle a sny byly naplněny. Alexandr Fojtík se zaslouženě umístil na prvním místě. Všichni mu jeho úspěch moc přejeme a gratulujeme k vítězství. Jan Matoušek se přes veškerou přípravu a snahu sice neumístil v elektrotechnické soutěži na stupních vítězů, ale získal cenné zkušenosti a podařilo se mu vyrobit krásný výrobek, který si odnesl domů.

Mgr. Leon Vašinka