Spaní ve škole za odměnu

Spaní ve škole za odměnu… I tak by se dala nazvat víkendová akce členů Žárovičky, kteří si užili společně strávený čas ve večerní a noční škole. Ta byla po celou dobu jen jejich. Při hledání pokladu se proměnili v piráty a chodby se pro ně staly ostrovem, na kterém bylo potřeba splnit úkoly, najít ty správné souřadnice a zaznačit je do mapy. Teprve pak jim mohli strážci zpřístupnit poklad. Po vydatné svačině v podobě sladkého melounu na ně už čekala další bojovka. Tentokrát si procvičili nejen paměť, ale protáhli si i své tělo běháním po schodech na boso. Sníst objednanou pizzu, bylo již třešničkou na dortu pro všechny zúčastněné. Dalším důležitým úkolem bylo najít si místo k rozložení spacáku a pohodlně se připravit na sledování filmu. Jak to může dopadnout v rodině, kdy rodiče musí na vše svým dětem odpovídat pouze kladně, jsme se přesvědčili v našem provizorním spacákovém kinu. Vyčistit zuby po zobání, které neodmyslitelně patří k večerní pohodičce, zachumlat se a spát. Taková byla vize některých účastníků (především těch dospělých), skutečnost se malinko protáhla, ale nakonec se školou rozléhalo už jen pochrupkávání. Po budíčku v brzkých ranních hodinách následovala snídaně, úklid a balení spacáků. Poslední úkol, který na nás čekal, bylo vymyslet naši poslední letošní aktivitu – šipkovanou. Harmonogram, trasa i úkoly jsou nachystány. Náš čas se naplnil, uteklo to moc rychle. Tak snad si to společně příští rok zopakujeme… Děkujeme paní učitelce Špičákové, která trávila čas ve škole s námi.

Mgr. Klára Střížová