Přespávačka s eTwinningem

Rok se s rokem sešel a my jsme uskutečnili první eTwinningovou přespávačku v tomto školním roce. Model jsme převzali z loňské podoby, tudíž na večeři nemohla chybět pizza a před spaním film, tentokrát jsme zhlédli Harryho Pottera. Diskutovali jsme nad tím, jak pojmout náš nový projekt – The world of books, plánovali jsme aktivity, které v rámci tohoto projektu uskutečníme. Přemýšleli jsme, jak podpořit paní učitelky a děti z mateřské školy, které se pouští do projektování poprvé. Hodnotili jsme ukončené činnosti. Žáci si vše poctivě značili, aby žádná kloudná myšlenka nebyla ztracena. A zároveň jsme se pustili do prvních úkolů pro naše partnery. Představení nám šlo samo, přeci jen, už jsme v této aktivitě zběhlí. Pak jsme rozmlouvali avatary, kteří představují naše významné spisovatele a shrnují jejich osobní i profesní život. Chtěli bychom našim partnerům ukrýt ukázky z knih těchto velkolepých osobností do QR kódů a poskytnout jim obálky těchto knih. A to je jen začátek! Těším se na všechny výstupy žáků, protože mají v sobě obrovský potenciál a posouvají mezinárodní spolupráci dál, a nejen v rámci tohoto projektu.

Mgr. Klára Střížová